Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

fudbal isi 201625.07.2016  Во саботата и неделата се одиграа завршните натпревари во третата и четвртата група на фудбалскиот турнир на Илинденските спортски игри во Чешиново.

Екипата на “Караорман“ беше далеку подобра и го потврди натамошното учество на турнирот со победата од 9:0 против младата екипа на “Фудбал старс“ од Кочани.

Првото место во оваа група пак, очекувано го освоија фудбалерите на “Теранци“ кои го победија “Спанчево“ со 3:2.

Во четвртата група, “Соколарци“ со службен резултат од 3:0 го доби натпреварот против “Жиганци“, со што само ја потврди лидерската позиција на табелата.

Во вториот натпревар од оваа група “Чешиново“ и “Крупиште“ играа нерешено 2:2 што беше доволно за чешиновци, поради подобрата гол разлика од својот противник, да продолжат во понатамошните борби.

Четвртфиналните натпревари се играат неделава, при што во вторник од 17 часот играат  “Бање“ и “Караорман“, а во 19 ч. “Теранци“ и “Ново Село“. Другите две четвртфинални средби се играат в четврток. Посебно внимание предизвикува традиционалното дерби на турнирот на ИСИ помеѓу ’Чифлик“ и “Чешиново“.

Во последнииот четвртфинален натпревар се среќаваат екипите на  “Соколарци“ и “Грдовци“.

T. Ајтовски

©2016 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 57 гости и нема членови


web counterqr code