Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

triatlon23.08.2016  Солиден успех постигнаа спортистите од Кочани кои учествуваа на отвореното триатлон првенство “Радожда 2016“ на бреговите на Охридското езеро кај Струга.

Во конкуренција од 36 учесници од Македонија, Србија, Бугарија и Грција, Стојан Николов, член на велосипедскиот клуб “Поскок“, во својата категорија го освои петтото место. Останатите четворица спортисти од Кочани забележале нешто послаби резултати и се пласирале подолу на ранг-листата.

На спринт триатлон спортистите се натпреварувале во спортските дисциплини пливање, возење велосипед и трчање.

Инаку, патеката за возење велосипед била поствена на патот кон кампот Ливадиште, а трчањето се одвивало во правец кон Албанија. Во категоријата велоспиедизам се возеле 4 круга во вкупна должина на патеката од 20 км, додека во трчање имало 8 круга во вкупна должина од 10 километри. Обележаната патека за пливање пак, била долга 750 метри.

Организатор на турнирот е триатлон клубот “Титани“ од Струга со поддршка од Триатлон федерацијата на Македонија. На отвореното првенство учествувале вкупно 60 триатлонци од земјава и странство.

Т. Ајтовски

©2016 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 77 гости и нема членови


web counterqr code