Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

metodi mitev23.08.2016  Хуманитарна забава за помош за Методи Митев од Кочани организираат млади лица со цел да му помогнат на нивниот сограѓанин да ја собере потребната сума пари што му е неопходна за лекување во Кина. Забавата ќе се одржи в четврток на полноќ во дискотеката „Баракуда“ во Виница.

- Организираме хуманитарна забава со цел да му помогнеме на нашиот сограѓанин Методи Митев. Ги повикуваме сите граѓани кои можат да дојдат на забавата, а влезницата е по симболична цена од 50 денари, рече Бојан Јаневски, организатор на хуманитарната забава.

Задолжени за забавата ќе бидат двајца ди џеји кои ќе ги забавуваат присутните, а ќе бидат поставени и штандови за помош на Митев.

 

33-годишниот Методи Митев од Кочани и е познат на јавноста со молбата за помош упатена кон сите хумани граѓани за донација да може да ги собере потребните 28 илјади евра наменети за неопходната операција во Кина што треба да му овозможи повторно да застане на нозе.

Митев истакнува дека собирањето на средствата за операција му оди доста бавно а напредувањето на болеста се одвива брзо. Досега има собрано околу 13 илјади евра. И понатаму упатува апел до сите хумани граѓани доколку се во можност да му помогнат во намерата повторно да биде нормален човек и да застане на нозе.

Т. Велкова

©2016 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 62 гости и нема членови


web counterqr code