Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

policija logo27.09.2016  Надворешната канцеларија за надворешни работи - Кочани поднесе кривична пријава против пет лица на возраст од 20 до 38 години и еден 15-годишен малолетник, сите од Кочани.

Тие се осомничени дека сториле осум кривични дела „тешка кражба“, едно кривично дело „тешка кражба во обид“ и 2 кривични дела „кражба“.

Пријавените во периодот од 16. jануари до 28 август оваа година на подрачјето на Полициската станица - Кочани со употреба на соодветен предмет ги оштетувале вратите или прозорците и влегувале во куќи, подруми, продавници и магацински простории во кои ги извршувале кражбите.

Притоа, незаконски одзеле телевизори, кутии со разновидни цигари, ДВД плеери, пари, мобилни телефони, разни алати и многу други предмети со што причиниле материјална штета од над 260 илјади денари.

По поднесување на кривичната пријава осомничените лица ќе се појават на суд, но нема информации дали дел од украдените предмети ќе им бидат вратени на нивните сопственици.

©2016 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 46 гости и нема членови


web counterqr code