Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

stara zena28.09.2016  Кривична пријава од полицијата заработи 24-годишниот М.Ѓ. од Кочани за сторено кривично дело „силување“.

Пријавата против него ја поднесe Надворешната канцеларија за криминални работи од Кочани откако по дојавата што била добиена во Полициската станица бил направен увид и констатирано e основано сомнение дека тој го извршил делото врз 79-годишна старица од Кочани.

Осомниченото лице ноќта помеѓу 24 и 25 септември оваа година, откако ја отклучило влезната врата од куќата во која живеела оштетената жена, влегло внатре. Штом натрапникот забележал дека таа е сама, започнал да ја удира со тупаници во пределот на главата, брзо успеал да ја совлада, а потоа извршил обљуба над неа.

По откривањето на сторителот и неговото приведување, од страна на судија на претходна постапка, како превентивна мерка одреден му е притвор од 30 дена.

Инаку, на територијата што ја покрива Полициската станица - Кочани за изминатите 12 месеци ова е трета пријава за случај на сексуално злоставување, при што еднаш имаше таков напад и врз лице со душевни пречки во развојот.

©2016 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 121 гости и нема членови


web counterqr code