Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

dedeli28.10.2016  Нов случај на кривично дело во кое е извршена кражба, а е инволиваранa нашa сограѓанка расветли Надворешната канцеларија за криминални работи од Валандово.

Настанот се случил пред околу две недели во семејна куќа во селото Дедели, Валандовско. Полицијата констатирала дека имало насилно влегување и одземање на вреден златен накит што се наоѓал во една од просториите.

По пријавувањето на кражбата и направените оперативни активности откриено е дека сторител на делото е 16-годишно девојче од Кочани со постојано место на живеење во Кавадарци.

Пријавената на 14. октомври во семејната куќа на 68-годишниот А.Ф. во село Дедели украла поголема количина златен накит со што предизвикала материјална штета од околу 100.000 денари. Поради тоа од Надворешната канцеларија за криминални работи – Валандово против неа е поднесена кривична пријава во која стои дека е има основи на сомнение оти сторила кривично дело „кражба“.

По откривањето на осомничената и поднесувањето на пријавата од страна на полицијата, за девојчето ќе се води судска постапка, но потребно е да се вклучат и соодветните институции за спречување на малолетничка деликвенција.

©2016 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 90 гости и нема членови


web counterqr code