Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

duatlon kocani02.11.2016  Младите кочански спортисти Станислав Јованов и Дејан Павловски беа наши претставници на Државното првенство во дуатлон што се одржа во Скопје. Оттаму тие се вратија со добри резултати.

Во силна конкуренција на натпреварувачи од Македонија, како и екстрим-тим од Бугарија, во јуниорска категорија го освоија 5 и 6 место.

Инаку, Јованов и Павловски се ученици во трета година во СОУ “Гошо Викентиев“ и дуатлон и триатлон натпреварите им се омилено хоби, а постигнатите резултати велат дека се дополнителен мотив за натамошни успеси.

Натпреварите на Државното дуатлон првенство беа во дициплините трчање на 3 километри, велоисипедизам на 5 километри и потоа повторно трчање на уште 3 километри.

Организатор на првенството беше триатлон клубот “Софка“ од Скопје, со поддршка од Триатлон федерацијата на Македонија. Натпреварите се одржаа покрај кејот на реката Вардар, а одличните временски услови овозможија трките да поминат во најдобар ред.

Т. Ајтовски

©2016 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 56 гости и нема членови


web counterqr code