Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

velosiped soobrakajka07.11.2016  Велосипедист бил тешко повреден во сообраќајната несреќа што во неделата попладне се случила на магистралниот пат А3 во правец на Делчево.

Според податоците од СВР незгодата се случила околу 13,40 часот на патниот правец во близина на населбата Оризари. При тоа патничко возило „мерцедес“, управувано од 52-годишниот А.С. од Штип удрило во велосипедот што го управувал 65-годишниот Б.Т. од населбата Оризари.

Од ударот велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди и веднаш бил префрлен во Општата болница во Кочани.

По првично укажаната медицинска помош биле констатирани повреди поради чија сериозност повредениот бил препратен на лекување во Клиничкиот центар во Скопје.

Екипа од Полициската станица - Кочани на местото на настанот извршила увид од кој треба да се разјаснат околностите во кои се случила сообраќајкната несреќа.

©2016 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 68 гости и нема членови


web counterqr code