Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

fudbal stars natprevar doma09.11.2016  Младите фудбалери на “Фудбал Старс“ од генерацијата 2001 се есенски шампиони во Регионалната пионерска лига на Македонија. Во седумте одиграни кола тие постигнаа исто толку победи и освоија 21 бод со што заслужено се најдоа на врвот на табелата.

Како домаќини на дерби натпреварот, што беше и последен за првиот дел од сезоната, тие со 3:1 ја совладаа екипата на „Њу Старс“ која им беше директен конкурент за освојување на првото место.

Дополнителен доказ за добрата игра на нашите помлади пионери е и постигнатата висока гол разлика, при што на сите досегашни натпревари примија само 4 гола, а дури 29 пати ги затресоа противничките мрежи.

Добра игра во есенскиот дел прикажаа и нивните помлади клупски колеги од генерацијата 2003, кои го освоија третото место во Југоисточната регионална лига.

Инаку, во последното коло добри резултати постигнаа и останатите екипи на “Фудбал Старс“, при што во Детската лига генерацијата 2004 го победи ФК “Кочани“ со 11:0, а генерацијата 2006 во дуелот со соодветната екипа од истиот тим постигна победа од 12:0.

Нашите фудбалери беа успешни и во пријателските натпревари со своите врсници од “Брегалница“ од Штип. Притоа генерацијата 2003 ги победи штипјани со 3:2, додека генерацијата 2006 славеше уште поубедлива победа од 7:3.

Единствено разочарување приредија фудбалерите на “Фудбал Старс“ кои се натпреваруваат во Општинската фудбалска лига – Кочани. На натпреварот против “Олимпик Ко 2016“ од Оризари тие доживеаа пораз од 6:2.

Т. Ајтовски

©2016 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 72 гости и нема членови


web counterqr code