Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

policiska stanica kocani21.11.2016  Во неделата околу 14 часот во Полициската станица - Кочани, 31-годишна жена од Кочани пријавила дека еден ден претходно во два наврати, од страна на машко лице било извршено силување и други полови дејствија над нејзината четиринаесетгодишна ќерка.

Како што соопштува полицијата, немилиот настан, се случил во саботата кога кочанецот со иницијали И.М. со возило го однел девојчето на местото „Гумата“ во близина на село Грдовци.

Таму го извлекол од автомобилот и со употреба на сила го разголил и го допирал со рацете по телото. Подоцна, го одвел на периферијата од градот, каде што во возилото, на сличен начин, повторно го извршил истото дејство.

Малолетничката пружала отпор и се обидувала да го оттргне И.М., истовремено викајќи за помош.

Од полицијата информираат дека преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

©2016 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 72 гости и нема членови


web counterqr code