Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

dzudo gladijator medal05.12.2016  Кочанскиот џудо клуб „Гладијатор 2016“ на меѓународниот турнир што се одржа во неделата во Приштина учествуваше со тројца натпреварувачи и сите тројца освоија златни медали.

Во силна конкуренција од 280 натпреварувачи од Македонија, Албанија, Црна Гора и Косово во повеќе категории кочанските џудисти ги освоија највисоките медали.

-Џудо клубот „Гладијатор“ од Кочани настапи со тројца свои натпреварувачи во три различни категории. Александар Алексов во категорија плус 100 килограми, Никола Стојменов во категорија до 100 килограми и Христијан Стоименов во категорија до 81 килограми. Од тројца наши натпреварувачи кои што настапија на меѓународниот турнир освоивме три златни медали, рече Драган Шеќероски, тренер на џудо клубот „Гладијатор 2016“ Кочани.

Џудо клубот „Гладијатор 2016“ во Кочани функционира околу два месеци и од самиот старт почна со освојување медали.

Следен турнир за кој што се подготвуваат џудистите е учество на екипното првенство за сениори што ќе се одржи на 18 декември во Прилеп.

Т. Велкова

©2016 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 58 гости и нема членови


web counterqr code