Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

METODI mitev pomos07.12.2016  Болеста напредува и се проширува и на рацете. Се организираат хуманитарни концерти и забави, а парите никако да се соберат во целост.

Методи Митев од Кочани повторно со апел до хуманите граѓани на 10 декември сабота масовно да присуствуваат на забавата што за негова помош ќе се организира во ресторанот “Престиж“.

-Сакам да дадам уште еден апел до сите хумани граѓани на Кочани да ми помогнат да ги соберам потребните пари за операција во Кина. Многу тешко ми оди со собирањето па затоа за мене ќе се организира уште една хуманитарна забава во ресторан “Престиж“. За забавата ќе се погрижат „Театро Бенд“, „Коко Бенд“ и „А Позитив“. Влезот ќе биде слободен само ќе има покачување на цената на пијалоците. Досега имам собрано 15 илјади евра, а ми се потребни 28.000 евра, рече Методи Митев.

Митев боледува од хередитарна параплегија која му ги блокира нозете и му оневозможува да се движи. Лекарите од Кина му ја дават последната надеж да застане на нозе со операција за која му се потребни 28.000 евра. Затоа му е потребна поголема финансиска поддршка од хуманите граѓани да му помогнат.

Т. Велкова

©2016 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 70 гости и нема членови


web counterqr code