Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

GLASANJE VINICA12.12.2016  62,9% е излезноста на виничани на предвремените парламентарни избори или во бројки, од запишани 17.082 лица со право на глас, 10.737 го оствариле своето гласачко право изјаснувајќи се по свое лично убедување.

Синоќа до доцните вечерни часови Општинската изборна комисија, сумирајќи ги резултатите, излезе со следниве бројки:

- ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата освои 5.847 гласови, ДПА - 28, ДУИ - 13, СДСМ и коалицијата освои 3.913, Коалицијата за промени и правда - 96, Либерна партија - 25 гласа, ВМРО за Македонија - 268, Левица - 48 гласа, рече Ацо Ѓорѓиев, претседател на ОИК во Виница.

Сумирањето на резултатите го следеа претставници од политичките партии, домашни набљудувачи, како и претставници од ОБСЕ/ОДИХР. Генерална оценка на крајот од изборниот процес за Виница е дека изборите поминаа во мирна, фер и демократска атмосфера.

Т. Велкова

©2016 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 60 гости и нема членови


web counterqr code