Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

soobrakajka straso erbapce28.12.2016  56-годишен возач од Кочани, кому одеднаш му се влошила здравствената состојба и починал додека возел, предизвикал сообраќајна несреќа.

Притоа, неговиот автомобил продолжил да се движи неконтролирано и удрил во две други возила, кои претрпеле оштетувања.

Според податоците од СВР настанот се случил во вторникот околу 15,50 часот на улицата „Страшо Ербапче“ во Кочани.

Во полициската евиденција стои дека во критичниот момент се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило хјундаи со штипски регистарски ознаки, управувано од Ј.Г. од Кочани, потоа автомобил опел астра со кочански регистарски ознаки, управувано од 29-годишниот Ј.И. од Нивичани и автомобил шкода фабија што ја управувал од О.В. од Оризари. Во незгодата на местото на настанот починал 56-годишниот Ј.Г.

Увид на местото на сообраќајната несреќа извршиле јавен обвинител и увидна екипа на ПС Кочани. Притоа бил извршен разговор со сопругата на Ј.Г., која појаснила дека непосредно пред сообраќајката најверојатно нејзиниот сопруг добил срцев удар и изгубил контрола над возилото, по што тоа удрило во другите две возила што се движеле по улицата.

Кај возачите бил направен алкотест, но не било утврдено присуство на алкохол во крвта, а од починатиот била земена крв за анализа.

По наредба на јавен обвинител над телото на починатиот не е извршена обдукција и истото е предадено на семејството за погреб.

Т. Ајтовски

©2016 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 68 гости и нема членови


web counterqr code