Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

policija logo129.12.2016  54-годишната В. С. од Кочани е пријавена за исчезната откако во средата излегла од дома и никој од блиските роднини или соседите не забележал каде се упатила.

Нејзиниот 56-годишен сопруг Б.С. пријавил во кочанската Полициска станица дека жената на 27 декември во периодот околу 11 часот ја напуштила семејната куќа и не се вратила повеќе од 24 часа.

Според информацијата од МВР, надлежните органи веќе преземаат мерки за нејзино пронаоѓање, но за сега безуспешно.

За период од една година ова е трета пријава за исчезнување на лице во нашиот микрорегион. Претходно, кон крајот на минатиот месец во Полициската станица - Виница беше пријавено исчезнато 17-годишно девојче.

Ист таков случај во полициската евиденција беше регистриран и на крајот на декември минатата година кога исчeзна малолетно лице на истата возраст. Сепак, тоа, еден ден по пријавата, беше пронајдено живо и здраво и предадено на семејството.

©2016 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 67 гости и нема членови


web counterqr code