Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

blagojco stojanovski06.02.2017  Од почетокот на февруари Благојчо Стојановски повторно е назначен за в.д директор на ОУ „Никола Карев“ во Кочани.

На функцијата доаѓа на местото на досегашниот в.д директор на кочанското училиште, Веселинка Ампова која што шест месеци раководеше со установата, односно од 1 август 2016 до 31 јануари 2017 година.

Стојановски пред Ампова беше назначен за в.д директор на кочанското училиште и со установата раководеше шест месеци, по што откако не беше назначен за директор повторно работеше како одделенски наставник во истата установа.

Процесот на назначување на постојан директор на установата за 4 години се одложи и пролонгираше поради спроведените избори во земјава.

Стојановски во кусиот разговор за Канал 8 рече дека како в.д директор по втор пат, заложбите за училиштето ќе ги насочи на подобрување на условите за настава на учениците и вработените во училиштето, како и обезбедување на поквалитетна настава.

Т. Велкова

©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 70 гости и нема членови


web counterqr code