Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

zeleznicki nadvoznik stip20.02.2017  Автомобилот од марката “фолксваген голф“ со кочански регистерски таблички викендов не успеал да го помине стеснетиот премин под надвозникот на железничката линија во близина на Штип и била предизвикана сообраќајна несреќа.

Иако на приодите од двете страни на преминот се поставени сообраќајни знаци за првенство на минување, брзината со која се движело возилото веројатно не била прилагодена на ситуацијата и тоа завршило во еден од ѕидовите.

Притоа потешко било повредено 28-годишно момче од Кочани кое седело на сопатничкото седиште.

Според информацијата од штипската сообраќајна полиција, сообраќајката се случила во петокот околу 20,40 часот на улицата “Брегалничка“ при што “голфот“ што го управувал 67-годишниот Ј.М. од Кочани, директно удрил во камениот ѕид од надвозникот по кој минува железничката пруга Штип - Кочани. 

Во незгодата сопатникот Е.М. се здобил со тешки телесни повреди, поради што веднаш бил пренесен и задржан на лекување во Клиничката болница - Штип.

Увид и обезбедување на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР која ги презела неиопходните мерки за расчистување на околностите поради кои автомобилот удрил во надвозникот.

T. Ajтовски

©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 109 гости и нема членови


web counterqr code