Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

zrnovci panorama24.02.2017  Дваесет и четиригодишен жител на кочанското село Зрновци онесвестен и со повреди од убодна рана е пронајден во својот дом.

Со оглед на сериозноста на повредите веднаш била повикана лекарска екипа која по кратката интервенција и укажаната прва помош веднаш го префрлила лицето во болница.

Од МВР го потврдија случајот, информирајќи дека во четвртокот околу 13.30 часот во Зрновци во бањата од сопствената куќа бил пронајден 24-годишниот К.Г. Притоа е констатирано дека во пределот на стомакот тој имал убодна рана што најверојатно била нанесена со нож.

Медицинските лица кои дошле да помогнат го нашле повредениот во состојба на бессознание, по што со возило на итната помош го однеле во Општата болница во Кочани. Дополнително било утврдено дека се работи за сериозни повреди, поради што момчето било пренесено во Клиничкиот центар во Скопје.

Дали се работи за напад од друго лице или пак дошло до самоповредување, од полицијата не соопштуваат.

Во кусото известување од СВР велат дека преземаат мерки за целосно расчистување на околностите поради кои настанала повредата.

T. Aјтовски

©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 59 гости и нема членови


web counterqr code