Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

medali turnir leskovac28.02.2017  Одлични резултати на меѓународен план постигнаа младите каратисти, членови на нашите карате клубови “Партизан“ и “Кочани“ кои учествуваа на меѓународниот Ипон куп што се одржа во Лесковац, Република Србија.

Во конкуренција од над 1200 учесници од клубови и спортски друштва од повеќе балкански држави, претставниците од Кочани освоија вкупно 36 медали од кои 15 златни.

Каратистите на КК „Партизан“ беа побројни и од турнирот се вратија со 29 медали, од кои 11 златни, 7 сребрени и 11 бронзени медали, а екипно го освоија третото место.

Најуспешен натпреварувач од клуботбеше Кристијан Грозданов кој освоени 3 златни медали во борби во категориите до 40 кг и до 45 кг, како и во екипна конкуренција. Освен него злато освоија и Јована Младенова, Сунчица Ангелова и Василија Христиќ во кати во женска конкуренција , а Филип Стојанов , Благој Тасески, Горги Петров, Давид Гацов и Ангел Паунов во борби во машка конкуренција се закитија со златни медали. Освен тоа екипно и машката екипа од генерацијата 2004-2005 го освои првото место.

Слично на нив, добри резултати на турнирот во Лесковац имаа и членовите на КК “Кочани“. Учествуваа само шестмина, но во категорија борби освоија вкупно седум медали од кои 4 златни.

Победници во женска конкуренција беа Наталија Карова и Анамарија Минова, а кај момчињата Иван Јанкулов и Љубомир Давитков застанаа на победничкото место. Давитков имаше уште еден одличен настап во конкуренција на каратисти до 63 килограми и освои и сребрен медал. Со бронза се закитија Верица Карова и Натали Веселиновска кои во категорија над 44 килограми го поделија третото место.

T. Aјтовски

©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 82 гости и нема членови


web counterqr code