Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

emil doncev pres110.03.2017  Што се однесува до долгот на Општина Виница, јавно ве повикувам во понеделник да дојдете и да изберете медиум, во Одделението за финансии да го погледнете она што сега ќе го дискутирам и да ја утврдиме веродостојноста на она што сега ќе биде кажано.

Заклучно со 31.12.2009 година кога ја презедовме Локалната, вкупните обврски на Општина Виница беа 58.544.614 денари. Од овие 17.757.384 денари се тековни обврски, а околу 40 милиони се утужени обврски.

Овие скоро 41 милион денари утужени обврски, ако не презедовме мерки за деблокирање на Општината, бидејќи тогаш Општината беше блокирана, да не направевме план за деблокирање, веќе следната година Општина Виница ќе имаше плус 5,5 милиони денари по основ на камати.

Долгот спрема овие доверители останал уште 11.319.946 денари, односно долгот е спрема ЕЛЕМ и спрема АД Пелагонија - во стечај. Моменталниот долг на Општина Виница изнесува 34.576.318 денари.

Една препорака лично од мене, да излезете на терен, да ги осознаете проблемите на граѓаните и да дадете предлзои за нивно решавање. Со лаги, манипулации и со закани, повторувам, со закани нема да ја добиете довербата на граѓаните.

©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 71 гости и нема членови


web counterqr code