Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

sdsm vinica pismen dopis13.03.2017  Писмена реакција упати Општинската организација на СДСМ од Виница во врска со финансиските обврски на Општината, со прашање до градоначалникот Дончев дали е точен Годишниот извештај за работењето на Локалната самоуправа, а што е усвоен на последната седница на Советот на Општина Виница.

Во извештајот прецизно се гледа дека вкупните обврски на Општината изнесува 94 189 167 денари или повеќе од 1,5 милиони евра.

Доколку навистина градоначалникот Дончев сака да го намали долгот на Општината му препорачуваме најпрво да ги намали репрезентативните обврски каде во последниот извештај се гледа дека Општината е должна повеќе од 28 илјади евра на угостителските објекти.

Исто така, лага е дека целосно се исплатени паушалите на советниците на Општината, последен паушал кој е исплатен е за месец септември 2016 годин.

Многу брзо новата локална власт предводена од СДСМ на граѓаните на Општина Виница ќе им обелодени каде и за што се трошеа нивните пари, стои во дописот до медиумите што го испратија виничките социјалдемократи.

©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 47 гости и нема членови


web counterqr code