Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

soobrakajka bmw20.03.2017  Продолжува негативниот биланс во безбедноста во сообраќајот во регионот што го бележат надлежните полициски служби.

Во деновите од викендот на регионалните и магистралните патишта се случија неколку сообраќајни несреќи, во кои имаше повредени и причинета e значителна материјална штета.

Последната се случи во неделата околу 22.30 часот во близина на безнинските пумпи на излезот од Кочани кон Штип. Притоа автомобил “бмв“ излетал од патот во обид да избегне судир со патничко возило “ауди“. Во несреќата нема повредени, но е предизвикана материјална штета кај едно од возилата и на електричниот столб покрај колoвозот.

Според неофицијалните информации и двете возила излегувале од градот и кога возачот на “аудито“ свртел в лево кон бензинската пумпа, а “бмвето“ што се обидело да го претекне, успеало да го избегне судирот, но излетало од патот. Поради увидот на местото на несреќата, сообраќајот беше во прекин околу 1 час.

Втората посериозна сообраќајна несреќа викендов се случи на магистралниот пат Кочани-Штип, во која 27-годишниот С.А. од Неготино, кој управувал „сеат ибица“ изгубил контрола над возилото и се превртел. Притоа со тешки телесни повреди се здобила 20-годишната сопатничка А.С. од селото Стрмош, поради што веднаш била префрлена во штипската болница каде е задржана на понатамошно лекување.

Т. Ајтовски

©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 56 гости и нема членови


web counterqr code