Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

dzudo drzavno20.03.2017  Како клуб, „Гладијатор“ има учествувано само на меѓународни турнири каде што има освојувано први места. Кочанскиот клуб за прв пат учествуваше на државно првенство за пионери и сениори што се одржа во Прилеп.

Во конкуренција од 280 натпреварувачи кочанските џудисти се вратија со освоени 8 медали во две категории.

- Имаме две први места во пионерска конкуренција Резарта Алими во категорија до 52 кг и Дамјан Крстов. Второ место сениори Драгана Савева, Христијан и Стефанија Павлов се закитија со третото место во пионерска конкуренција, Александар Алексов трето место, Јована и Лина Крстова трето место, рече   Драган Шеќероски, тренер на џудо клуб „Гладијатор 2016“ Кочани.

Кочанските џудисти се подготвуваат за уште едно државно првенство за јуниори и кадети што ќе се одржи на 2 април во Битола.

Т. Велкова

©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 73 гости и нема членови


web counterqr code