Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

policiska stanica22.03.2017  Надворешната канцеларија за криминални работи од Кочани поднесе кривична пријава против 25-годишниот Д.М. од селото Ракитец, Општина Конче, Радовишко поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело силување.

Пријавениот во периодот од ноември 2014 година до октомври 2016 година во повеќе наврати извршил силување и други полови дејствија над 19-годишна жителка на едно кочанско село.

Откако оштетената ја прекинала љубовната врска со пријавениот, истиот ја натерал да му испрати на фејсбук неколку фотографии со експлицитна содржина.

По добивање на фотографиите, пријавениот во повеќе наврати ја уценувал и и се заканувал дека ќе ги испрати на нејзини блиски роднини и пријатели. За возврат, за да не го стори тоа, ја присилувал девојката на обљуба и други полови дејства.

По пријавувањето на случаите в полиција, надлежните истражни органи на 25-годишникот му поднеле пријава за сторено кривично дело силување. Притоа, не му е определен притвор или друга заштитна мерка.

©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 63 гости и нема членови


web counterqr code