Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

kristijan donev20.04.2017  Одличен успех постигна младиот бодибилдер Кристијан Донев на натпреварувањето за Купот на Македонија за 2017 година што го организираа македонската бодибилдинг и фитнес федерација.

Во халата број 3 на Скопскиот саем, каде што се одржа преставувањето на учесниците, во конкуренција на бодибилдери од нашата држава, во категоријата машка фигура над 178 см. тој го освои првото место и заслужено се закити со златниот медал.

Наградата е добредојдена и за него значи пласман за учество на претстојното Балканско и на Европското првенство во бодибилдинг што ќе се одржи во Шпанија.

Одличните оценки што му ги даде жири комисијата за неговиот физички изглед и држење на телото му го донесоа златниот медал и пехарот.

Инаку Донев по потекло е од Грдовци, а во моментот настапува за Магнус центарот за боди билдинг и фитнес од Скопје.

Натпреварот за Купот на Македонија во Скопје е традиционален и се одржа по 30 пат, а учесниците се натпреваруваа во категориите бодибилдинг, фитнес, бикини-фитнес, боди-фитнес, бодибилдинг класик и физик, за мажи и жени. Притоа немаше ограничување во возраста, односно учествуваа јуниори, сениори и ветерани.

Т. Ајтовски

©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 102 гости и нема членови


web counterqr code