Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

akcija zastitni eleci policija17.05.2017 По повод Месецот на безбедноста на велосипедистите во сообраќајот, Полициската станица - Кочани од денеска започна со спроведување акција за подигнување на свеста кај учесниците во сообраќајот кои што возат велосипед за нивна заштита и поголема безбедност.

Во соработка со Ротари клубот Кочани - Виница службени лица од Полицијата на неколку локации во градот на велосипедистите учесници во сообраќајот им делеа флаери со наслов „Возач сум треба да знам“, како и флуоросцентни елеци кои што велосипедистите потребно е да ги носат, особено навечер заради поголема видливост на патот и со тоа поголема заштита.

- На иницијатива на Полициската станица - Кочани ние како Ротари клуб Кочани – Виница дадовме поддршка на оваа акција чија цел е подигнување на свеста кај велосипедистите за поголема безбедност во сообраќајот, но и за поголема промоција на велосипедот како превозно средство. И понатаму ќе ги поддржуваме сите акции на полицијата и на другите институции, рече Венко Лазаров, член на Ротари клуб Кочани – Виница.

Акцијата е дел од програмата за работа на Општинскиот совет за безбедност во патниот сообраќај на Кочани, а истата ќе трае до крајот на месец мај.

Т. Велкова

©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 767 гости и нема членови


web counterqr code