Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

gimnasticari bitola juni201712.06.2017  Младите гимнастичари од Кочани го продолжуваат успехот што го започнаа минатата година на натпреварите на домашна сцена.

На државното првенство во “А“ и “Б“ лигата за момчиња нашите претставници се вратија со четири први, две втори и две трети места во поединечна конкуренција. Домаќин на првенството беше КГС “Партизан“ од Битола и според информациите од организаторот натпреварите поминале во одлична атмосфера, при што се постигнати солидни резултати.

Посебно се истакнале кочанските гимнастичари, кои се закитиле со победнички признанија.

Освојувачи на златни медали во “А“ лигата се Антонио Јаношевиќ кај постарите пионери, Ристе Симеонов во конкуренција на млади јуниори и Стојан Анастасов кај јуниорите. Освен нив добар успех и освоено второ место имаше и Димитриј Спасов кај младите јуниори.

Во “Б“ лигата пак, првото место и залтниот медал му припадна на Лука Цветков кој настапи во категоријата постари пионери, додека во истата категорија Мартин Андонов освои сребрен, а Дамјан Ѓоргиев бронзен медал. Исто така, со бронза се закити и нивниот клупски другар Никола Илиев кој настапи во групата на помлади пионери.

Екипно КГС Кочани ги освои првите места во конкуренција на помлади и постари пионери кои се натпреваруваа во “Б“ лигата.

Т. Ајтовски

©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 58 гости и нема членови


web counterqr code