Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

 

AMICI priredba201712.06.2017  Единствени и уникатни, весели и распеани учениците и професорите од Јазичниот центар „Амичи“ со својот настап ја воодушевија кочанската публика.

Полни со креативност тие ги потсетија присутните на хитовите од 1920-та година, па наваму, а кои до ден денес се слушаат.

На завршната приредба настапија сите ученици кои посетуваат настава во јазичниот центар, односно учениците кои во Центарот изучуваат курсеви по англиски, германски и италијански јазик, како и учесниците од англискиот дневен центар и девојчињата и момчињата кои посетуваат курсеви по танц.

Дел од приредбата беа и најмалите од 3 години кои успешно се претставија на сцената.

За да биде изненадувањето поголемо на сцената настапија татковци и ќерки, точка која што публиката ја остави без здив.

Организаторите односно менаџерскиот тим на училиштето задоволни од целата организација се заблагодарија на сите што учествуваа и вложија свој труд да помогнат околу организацијата на завршната приредба, посебно на родителите кои што безрезервно ги поддржаа во изработката на проектот.

Приредбата беше претставена во два дена заради големиот број родители и гости кои што сакаат да ги видат децата на сцената. Амичи како јазичен центар за изучување на странски јазици со ваков ентузијазам и со уште поголем труд продолжува и понатаму.

Т. Велкова

 

©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

23°C

Кочани

Умерено облачно
Влажност на воздухот: 44%
Ветер: North при 2 kmh
Петок7°C/22°C
Сабота8°C/23°C
Недела12°C/27°C
Понеделник13°C/28°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 71 гости и нема членови


web counterqr code