Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

metodi smetka12.06.2017  Методи Митев од Кочани и понатаму продолжува со собирањето средства што му се потребни за операцијата во Кина за да може повторно да застане на нозе.

Сега стопансвениците од Кочани му излегоа во пресрет и за него организираат хуманитарна модна ревија преку која ќе можат да донираат пари за негова помош.

На модната ревија која што е со ревијален карактер ќе учествуваат 10 девојчиња и 5 момчиња кои што ќе се претстават во неколку излегувања а целата ревија ќе биде пропратена со музика каде што гостите ќе ги забавува групата „Маестро Бенд“ од Кочани. 

Бидејќи не е со натпреварувачки карактер ревијата  ќе биде организирана за забава на сите граѓани затоа се повикуваат сите хумани луѓе кои сакаат да донираат и да ја покажат својата хуманост ако се во можност да  присуствуваат на ревијата која што ќе се одржи в четврток во ресторан „Пролет“ во Кочани со почеток во 20 часот. 

Сите хумани граќани кои што сакаат да помогнат на Митев можат да донираат средства и на неговата сметка во Тутунска  банка со број  210700000626368. 

Т. Велкова

©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

28°C

Кочани

Претежно облачно
Влажност на воздухот: 51%
Ветер: WSW при 17 kmh
Четврток16°C/28°C
Петок13°C/29°C
Сабота11°C/21°C
Недела13°C/23°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 123 гости и нема членови


web counterqr code