Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

BRZA POMOS07.08.2017  По смената на раководството на Здравствениот дом во Виница и назначувањето на д-р  Венко Данчев за нов директор, од денеска и кочанските здравствени установи со нови раководства.

Имено, на Здравствен дом Кочани за нов директор од страна на Министерството за здравство е назначена д-р Лолита Андоновска. Андоновска е специјалист  по патологија и работи  како патолог во кочанската болница. Доаѓа на местото на д-р Иван Спанчевски, специјалист по училишна медицина кој што досега го раководеше Здравствениот дом во Кочани.

На Центарот за јавно здравје Кочани, д-р Магдалена Манасиева. Манасиева е општ лекар и веќе десет години работи на Итната медицинска помош во кочанскиот здравствен дом. Директор на Центарот за јавно здравје доаѓа на местото на Димитар Димитров кој што досега раководеше со здравствената установа.

За промена на раководството на кочанската општа болница Министерството за здравство се уште се нема изјаснето. Освен во Кочани промена на раководството има во  јавните здравствени установи скоро во сите градови во државата.

Т. Велкова 

 
©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 65 гости и нема членови


web counterqr code