Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.
sdsm vmro narodna oblesevo03.10.2017  Општинската организација на СДСМ и Општинскиот комитет на ВМРО-НП од Чешиново-Облешево потпишаа договор за соработка за локалните избори.
 
Слично како и во Кочани, двата партиски огранока и во оваа општина ќе имаат меѓусебна поддршка и ќе настапуваат заеднички во претставувањето на проектите што треба да се реализираат.
 
По потпишпувањето на договорот за соработка беше речено дека очекуваат соработката да даде резултати што ќе им ја донесат победата на изборите.

- Со приклучувањето на ВМРО - Народна партија кон коалицијата уште еднаш потврдуваме дека сите ние - леви, десни и партии од центарот, го слушнавме гласот на граѓаните, кои сакаат заедништво наспроти поделби. Ние сме за фер и демократски избори и се обврзуваме заедно и бескомпромисно да работиме во одбрана на правдата, вистината и иднината, рече Дени Митров, претседател на ОО СДСМ – Чешиново-Облешево.

Од ОК на ВМРО ДПМНЕ ги повикаа нивните членови и симпатизери да дадат поддршка за кандидатите за градоначалник и советници од листата на коалицијата предводена од СДСМ.

- Врз основа на одлуката на ИК на ВМРО- Народна партија, а согласно постигнатиот договор за коалицирање на локално ниво, ОК на ВМРО-НП од општиона Чешиново-Облешево ги информира членовите, симпатизерите и јавноста дека донесе одлука на претстојните лчокални избори што ќе се одржат на 15 октомври да даде целосна поддршка за кандидатот на коалицијата предводена од СДСМ за градоначалник и на кандидатите на советничката листа за Општина Чешинвоо-Облешево, рече Анче Маринков, секретар на ОК ВМРО-НП – Чешиново-Облешево.

На заедничката средба по потпишувањето на договорто за соработка беше оценето дека коалцијата на локално ниво меѓу двете партии е на партнерска основа заради реализирање на проекти што се од интерес на сите граѓани.

Т. Ајтовски

 
©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 74 гости и нема членови


web counterqr code