Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

nikolco demant04.10.2017  Како натпартиски кандидат се оградувам од непромислени потези што создаваат непотребни тензии меѓу партиите и граѓаните. Како човек и како кандидат за градоначалник на Кочани, најостро го осудувам секое вандалско однесување поврзано со предизборниот процес.

Кодексот за фер и демократско однесување за мене е устав во кампањата. Мојот став за позитивна кампања нема да го напуштам, без оглед на сите поединци или групи што ќе се обидат да го валкаат предизборието.

Ги повикувам сите партиски структури и надлежните органи да се погрижат во позитивна атмосфера, фер и демократски да ги поминеме и кампањата и изборите.

Ве повикувам сите, во дух на мирољубие да разговараме како да го направиме животот поубав и полесен, а сите деструктивни однесувања да бидат минато, се вели во писмената реакција на кандидатот за градоначалник Николчо Илијев во врска со оштетувањата на изборниот штаб на политичкиот опонент.

 
©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

11°C

Кочани

Умерено облачно
Влажност на воздухот: 44%
Ветер: West при 7 kmh
Четврток3°C/21°C
Петок8°C/24°C
Сабота8°C/23°C
Недела9°C/21°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 98 гости и нема членови


web counterqr code