Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.
ratko nikolco primopredavanje24.10.2017  Пред да ја предаде функцијата, досегашниот градоначалник на Кочани, Ратко Димитровски оствари неформална средба со новиот градоначалник, Николчо Илијев. Во кабинетот на гпрвиот човек на Општината, Димитровски и Илијев разговараа за актуелните состојби на локално ниво.

Во присуство на медиумите, на новиот градоначалник Николчо Илијев му беа претставени раководителите на одделенијата и секторите, со чија соработка Димитровски ја раководеше општината во изминатите два мандата.

На средбата Илијев истакна дека почитува тимска работа, соработка, разговарање и договарање.

- Пред сите нас има еден нов предизвик и многу ангажмани, многу работа за дел одовие проблеми кои ги видовме, да пробаме заеднички да ги разгрешиме во овој мандат од 4 години, колку што трае. Значи, да пробаме што е можно поголем дел од проблемите со кои се соочуваат нашите сограѓани, да ги разрешуваме. Вие подорбо знаете од мене дека е тешко и невозможно на сите да им ги решиме проблемите, меѓутоа тука сме, се што можеме максимум да направиме. Мојата поддршка ќе ја имате сите, искрено ја очекувам и вашата поддршка, затоа што сите ние сме тука за една цел, да направиме нешто што е можно подобро, рече Николчо Илијев, новоизбран градоначалник на Оштина Кочани.

В среда, на 25 октомври, во 10 ч. во салата на Советот на Општина Кочани, Општинската изборна комисија ќе ги врачи уверенијата на новиот градоначалник и на членовите на Советот на Општина Кочани за мандатот во наредните четири години.
 
 
©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

9°C

Кочани

Заоблачено
Влажност на воздухот: 100%
Ветер: NW при 2 kmh
Вторник3°C/19°C
Среда3°C/19°C
Четврток1°C/13°C
Петок4°C/19°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 97 гости и нема членови


web counterqr code