Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.
akva renoviran26.10.2017  В петок, 27 октомври свечено ќе биде отворен реновираниот ресторан Аква во Кочани.
 
Станува збор за елитен ресторан уреден по сите светски стандарди кој што им беше на располагање на граѓаните и досега, но од петок во нов амбиентален простор наменет за целосно уживање, реновиран и комплетно уреден, со нови специјалитети на храна, подготвени од врвни мајстори во кулинарството.

Освен новиот амбент и реновираниот простор, во ресторанот се внесени и нови содржини за комплетно релаксирање на возрасните и забава за децата.

Станува збор за нова игротека со различни реквизити, кои што на возрасните им нудат целосно уживање во храната додека децата на сигурно си играат во игротеката со лица кои што се грижат за нив.

Освен амбиентот и квалитетните специјалитети, ресторанот нуди и одлична забава со настап на познати музички групи од Македонија и соседните држави.

Т. Велкова
 
©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

9°C

Кочани

Заоблачено
Влажност на воздухот: 100%
Ветер: NW при 2 kmh
Вторник3°C/19°C
Среда3°C/19°C
Четврток1°C/13°C
Петок4°C/19°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 82 гости и нема членови


web counterqr code