Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

eftimov kosovo28.11.2017  Младиот борач на “Спартак“, Столе Ефтимов продолжува со добрите резултати и успесите на меѓународна сцена.

На традиционалниот меѓународен турнир “Адем Јашари“ што по десетти пат се одржа во Косово, во категоријата за борачи до 86 килограми тој го освои второто место и сребрениот медал.

Организатор на турнирот беше Боречката федерација на Косово, а учествуваа 70-тина борачи од Албанија, Македонија, Косово и од турскиот дел на Кипар.

Ефтимов во првото коло бил слободен, а во второто при водство од 4:0 со туш го совладал претставникот на Кипар.

Во финалната борба за првото место Ефтимов загубил со туш од претставникот на Албанија.

Освоениот медал за Ефтимов е одличен успех со оглед на конкуренцијата на турнирoт, а истовремено и одличен завршеток нa овогодишната сезона во која тој беше втор и на државното изборно првенство во Прилеп.

Т. Ајтовски

 

Сподели

©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

6°C

Кочани

Умерено облачно
Влажност на воздухот: 57%
Ветер: NW при 2 kmh
Недела1°C/8°C
Понеделник1°C/8°C
Вторник5°C/11°C
Среда3°C/14°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 173 гости и нема членови


web counterqr code