Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

policija logo129.11.2017  Пријава од полицијата ќе добие 33-годишен жител на Кочани затоа што се однесувал непристојно и насилно кон полициска службеничка која се наоѓала на работна задача.

Притоа, не е наведена причината за таквата постапка на лицето, поради која Полицијата била принудена да го приведе.

Според официјалното известување од Секторот за внатрешни работи, во вторникот околу 13,55 часот, во централното градско подрачје на улицата “ВМРО, во близина на локацијата „Триаголник“, полициска службеничка при вршење работи од областа на безбедноста била физички нападната од 33-годишниот Г.Ј. од Кочани.

Притоа, тој прво почнал да ја навредува и омаловажува, а потоа ја турнал, од што таа се здобила со телесна повреда. Со помош од колеги на полицајката, лицето било приведено на информативен разговор во Полициска станица во Кочани.

Поради насилничкото однесување од Полицијата велат дека против кочанецот ќе биде поднесена соодветна пријава Јавното обвинителство.

Т. Ајтовски

 

Сподели

©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 63 гости и нема членови


web counterqr code