Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

moskito video14.12.2017  И членовите на КПС “Москито“ од Кочани се приклучуваат кон хуманитарните активности за собирање средства за лекување на лица кои имаат потреба од оперативни зафати во странство.

Тоа е поводот да органиизраат јавна видео проекција од снимениот материјал за време на искачувањето на врвот Мон Блан, што се реализраше во средината на август годинава.

Видео проекцијата е закажана за в сабота со почеток од 18 часот во малата сала од источната страна на ЦК “Бели мугри“.

Собраните средтва од влезниците, како и од донациите се наменети за лекување на младиот Борче Јовановски, кој мора итно да замине на трансплантација на коскена срцевина на клиника во Италија. Сумата што му е потребна за оперативниот зафат ее 127.700 евра, а неговото семејство не е во состојба да ги овозможи потребните средства, па апелира за помош.

Т. Ајтовски

 

Сподели

©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

-7°C

Кочани

Ведро
Влажност на воздухот: 86%
Ветер: NE при 2 kmh
Петок3°C/7°C
Сабота4°C/10°C
Недела-1°C/6°C
Понеделник2°C/7°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 73 гости и нема членови


web counterqr code