Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

logo dzudo federacija26.12.2017  Изборно собрание на ниво на Џудо федерација на Македонија се одржа во неделата во Скопје.

Џудо клубот „Гладијатор“ од Кочани имаше свои делегати - Гоце Ристески и Борче Павлов, како генерален секретар на џудо клубот „Гладијатор“.

- За претседател на Џудо федерацијата со 25 гласа е избран Филип Иванов, стопанственик од Скопје. Ние како клуб партиципиравме со наш делегат и Гоце Ристески кој што е член на кочанскиот клуб беше избран за потпретседател на Џудо федерацијата на Македонија. Од нашиот клуб како член на надзорен одбор е ставен Панче Едровски, адвокат од Кочани кој што е дел од нашиот тим, рече Драган Шеќероски, тренер на џудо клуб „Гладијатор“.

Овие промени едноставно било потребно да се случат, вели Шеќероски, бидејќи досега Џудо федерацијата работела нетранспарентно. Сега со новоформираниот тим сметаат дека ќе почнат да се движат по правилните насоки кон Европската џудо федерација каде што и тие се дел од таа групација.

Т. Велкова 

 

Сподели

©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

-7°C

Кочани

Ведро
Влажност на воздухот: 86%
Ветер: NE при 2 kmh
Петок3°C/7°C
Сабота4°C/10°C
Недела-1°C/6°C
Понеделник2°C/7°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 91 гости и нема членови


web counterqr code