Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

goran jakimovski komandir27.12.2017  Горан Јакимовски, полициски службеник со 25-годишно искуство во службата е избран за нов командир на Полициската станица во Кочани.

Едногласна одлука за тоа донесе Советот на Општината, прифаќајќи го претходно усвоениот предлог од Комисијата за мандатни прашања.

Изборот на нов командир на кочанската Полициска станица беше прва точка на дневниот ред на 5 седница, на која без многу дискусии од тројцата кандидати што ги предложи Министерството за внатрешни работи, Советот го избра Јакимовски.

Тој е роден во Кочани и дипломирал на Факултетот за безбедност, а по вработувањето во полицијата извршувал различни работни задачи. Доаѓа на местото на досегашниот командир Горан Велковски, кој останува да ги врши работните задачи во кочанската полисциска станица.

Освен Јакимовски како кандидати од страна на Министерството беа предложени и неговите повеќегодишни колеги Драганчо Даневски и Момчило Хаџи Паунов.

Т. Ајтовски

 

Сподели

©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 66 гости и нема членови


web counterqr code