Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

dzudo trening28.12.2017  Со многу освоени медали на државни и меѓународни турнири џудо клубот „Гладијатор“ од Кочани ја заокружува 2017 година.

Во салата на ОУ „Малина Попиванова“ каде што и се одржуваат тренинзите, кочанските џудисти полагаа за појас и со тоа го покажаа она што го знаат и научиле во текот на годината.

- Џудо клубот „Гладијатор“ кој што постои веќе две години учествуваше на сите државни и меѓународни натпревари согласно календарот на Џудо федерацијата на Македонија и меѓународниот календар, а зедовме учество и на Балканското првенство за сениори што се одржа во Скопје. Вечерва имаме полагање за појаси при што децата ги покажуват своите знаења од областа на џудо спортот и со тоа ја заокружуваме сезоната. Со наредните тренинзи продолжуваме при крајот на јануари и ќе ја започнеме новата сезона за која се надевме дека ќе биде многу поплодна од претходната, рече Драган Шеќероски, тренер на џудо клубот „Гладијатор“ Кочани.

Клубот и неговите членови со нови сили и успеси продолжуваат и во 2018 кога ги очекува настап на меѓународни и државни турнири, а на сите поддржувачи и соработници клубот им додели благодарници за соработката и на сите граѓани им ја честита Новата година.

Т. Велкова

 

Сподели

©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

-8°C

Кочани

Ведро
Влажност на воздухот: 93%
Ветер: North при 0 kmh
Петок3°C/7°C
Сабота4°C/10°C
Недела-1°C/6°C
Понеделник2°C/7°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 76 гости и нема членови


web counterqr code