Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

nikolco ilijev129.12.2017  Почитувани граѓани, Новата година е момент на оптимизам, на нова енергија и на нова сила. 

Во пресрет на новите 365 дена, посакувам со работа, дијалог и толеранција, да му обезбедиме подобра иднина на Кочани. Новата година нека ни биде поттик да се трудиме да создадеме развиена, отворена, мултикултурна општина. Со трпение и човечност да се обединиме околу заедничкиот интерес – интересот на граѓаните.

Убавите работи што ни се случиле да бидат основа на која ќе се надградуваат други добри нешта, а од непријатните да учиме да не се повторат.

Ви посакувам празничните денови да ви бидат исполнети со добри мисли, душевен мир и семејно спокојство.

Во мое лично име и во името на општинската администрација, Ви ја честитам Новата 2018 година и Ви посакувам изобилство од здравје, успех и среќа во неа.

Среќни празници!

 

Сподели

©2017 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

-7°C

Кочани

Ведро
Влажност на воздухот: 86%
Ветер: NE при 2 kmh
Петок3°C/7°C
Сабота4°C/10°C
Недела-1°C/6°C
Понеделник2°C/7°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 80 гости и нема членови


web counterqr code