X

Right Click

No right click

Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

oriz vreki11.01.2018  Сите земјоделци производители на ориз кои што немаат добиено субвенции со мерката за директни плаќања за произведена и предадена оризова арпа од реколтата во 2015 година во регистрираните откупни претпријатија, да дојдат во Подрачната единица на Министерството за земјоделство со цел да бидат евидентирани, апелираат од Подрачната во Кочани.

- Сите оние кои немаат добиено субвенции за 2015 година за мерјката 1,19 за директни плаќања за произведена и предадена оризова арпа да се пријават во ПЕ на МЗШВ како би можеле ние како подрачна единица да изготвиме список и да го препратиме во платежната агенција, со цел да добиеме информации зошто по основ на таа мерка немаат добиено субвенции, рече Горан Миладиновски, раководител на ПЕ на МЗШВ Кочани.

Мерката за директни плаќања за произведена и предадена оризова арпа од реколта 2015 година е согласно Програмата за дополнување на програмата за финансиска поддршка во земјоделството за 2016 година која што под мерката 1,18 се додадеденова мерка 1,19 за плаќања за произведена и предадена оризова арпа.

Т. Велкова 

 

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

3°C

Кочани

Заоблачено
Влажност на воздухот: 87%
Ветер: North при 0 kmh
Недела1°C/6°C
Понеделник2°C/6°C
Вторник-3°C/4°C
Среда-3°C/4°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 88 гости и нема членови


web counterqr code
X

Right Click

No right click