Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

biljana petrova18.01.2018  Билјана Петрова е новиот вршител на должност директор на ОУ „Никола Карев“.

Со тоа е направена уште една кадровска промена на образовните институции во Кочани.

Според писменото известување од Општината, градоначалникот Николчо Илијевјаприфатил оставката на директорот на „Никола Карев“, Владо Андов и го потпишал решението за именување на новиот в.д. директор.Петровадосега работеше како наставник по одделенска настава во ова училиште.

Инаку, „Никола Карев“ беше едно од двете најзадолжени училишта по основ на превоз на ученици. Од вкупниот долг за превоз на училиштата кон „Авто атом“ кој изнесуваше 34 милиони денари, 4 милиона и 400 илјади денари беа на ОУ „Никола Карев“, а најголем дел односно 24,5 милиони денари – на СОУ „Гошо Викентиев“.

Минатата недела нови в.д директори добија и ОУ „Малина Попиванова“ и „Раде Кратовче“ во Кочани и „Крсте П. Мисирков“ во Оризари, откако претходните раковдители поднесоа оставки на функциите.

 

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 74 гости и нема членови


web counterqr code