X

Right Click

No right click

Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

unipab futsal23.01.2018  Екипата на “Унипаб“ е елиминирана од натамошните борби за освојување на Kупoт на Макеодонија во футсалl, откако доживеа минимален пораз од 6:5 на гостувањето против тимот на “Цико“ од Стојаково, општина Богданци.

Иако до крајот на натпреварот се водела неизвесна резултатска битка, а нашиот тим во еден момент имал и предност, сепак на крајот домашните фудбалери кои настапуваат во Првата футсал лига имале поголема спортска среќа и знаење, па успеале да стигнат до победата.

Со оглед што според правилата за куп натпреварувањето се игра на еден добиен натпревар, односно нема реванши, во четвртфиналето ние ќе немаме претставник.

Инаку, во деновите од претстојниот викенд ќе продолжи вториот дел од првенството во Втората футсал лига. Екипата на “Унипаб“ во првото коло по паузата за противник го има тимот на “Рудник Саса“ од Македонска Каменица. Натпреварот ќе се игра в недела.

Вториот претставник од Кочани во футсал лигата, “Торпедо“ пак, ќе гостува во Кавадарци на натпреварот против “Црна Река“.

 T. Aјтовски

 

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

7°C

Кочани

Заоблачено
Влажност на воздухот: 76%
Ветер: NNE при 7 kmh
Сабота-7°C/1°C
Недела-7°C/4°C
Понеделник-5°C/7°C
Вторник-2°C/11°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 54 гости и нема членови


web counterqr code
X

Right Click

No right click