X

Right Click

No right click

Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

stole eftimov lirija01.02.2018  Младиот борач Столе Ефтимов од Кочани кој до неодамна беше член на БК “Спартак“ во иднина ќе ги брани боите на БК “Лирија“ од Скопје.

Договорот за настап тој го потпишал деновиве со што практично и се официјализира преминот во екипата со која тој и досега тренираше.

Со оглед што своето средношколско образование го реализира во Скопје, на 18-годишниот Ефтимов му беше овозможено без проблем да ги користи просториите на неговиот нов клуб, иако службено се водеше како борач на “Спартак“.

Неговиот премин во “Лирија“ ќе биде големо засилување за скопјани, посебно во категоријата до 86 килограми во која кочанскиот борач ќе им биде сериозна конкуренција на своите противници.

Ефтимов е еден од најнадежните борачи на “Спартак“, а потврда за тоа, покрај другите успеси е што минатата година во мај тој се закити со златен медал на државното првенство за јуниори што се одржа во Скопје, а во ноември на силниот турнир „Адем Јашари“ во Косово, освои сребро, победувајќи ги противниците од Северен Кипар и Албанија.

Т. Ајтовски

 

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

7°C

Кочани

Заоблачено
Влажност на воздухот: 76%
Ветер: NNE при 7 kmh
Сабота-7°C/1°C
Недела-7°C/4°C
Понеделник-5°C/7°C
Вторник-2°C/11°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 39 гости и нема членови


web counterqr code
X

Right Click

No right click