X

Right Click

No right click

Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

pobeda-osogovo08.02.2018  На вториот пријателски контролен натпревар во подготвителниот период пред продолжението на првенството во Втората лига, за екипата на “Осогово“ помина успешно. “Жолто-сините“ извлекоа реми против прволигашкиот тим на “Победа од Прилеп, играјќи нерешено 1:1.

Дуелот се одиграл на вештачка трева, двата погодока биле постигнати во второто полувреме, иако и двете екипи имале шанси да постигнат повеќе од еден гол.

Пријателскиот натпревар бил шанса и домашните и гостите да претстават поголем број од играчите, меѓу кои и новајлиите кои ги доведоа во зимскиот преоден рок.

Прв во водство дошол прволигашот со голот на повратникот Даноски што бил постигнат на почетокот од второто полувреме, односно во 49. минута. Сепак, тимот на “Осогово“ се покажал како жилав противник, а израмнувањто на резултатот дошло во 75. минута со погодокот на новајлијата Владимир Жоглев.

Третата пријaтелска средба “Осогово“ ќе ја има веќе в недела, кога на стадионот “Никола Мантов“ ќе гостува “Тиквеш од Кавадарци.

T. Aјтовски

 

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

3°C

Кочани

Заоблачено
Влажност на воздухот: 87%
Ветер: North при 0 kmh
Недела1°C/6°C
Понеделник2°C/6°C
Вторник-3°C/4°C
Среда-3°C/4°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 75 гости и нема членови


web counterqr code
X

Right Click

No right click