X

Right Click

No right click

Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

sdsm stab nadvor09.02.2018  Почитувани граѓани, Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Кочани, очигледно следејќи ги наредбите на нивната Централа во Скопје, денеска имаше прес конференција во обид.

Во секој искажан збор е видливо безидејното и паушално нафрлање празни зборови, само да се удоволи на партиската врхушка. Кочанските вмровци без вистински факти се обидуваат да ја оцрнат локалната власт по првите 100 дена од преземањето на функцијата во Општина Кочани. И наместо да кажат нешто против актуелната власт, тие всушност зборуваат за себе и проектите за кои имале желба, ама не ги реализираа за 9 години градоначалничка власт и 12 години мнозинство во Советот на Општината.

Почитувани колеги од ВМРО-ДПМНЕ, рано е да зборувате за неостварени проекти на оваа локална власт, затоа што таа само што започна да ги враќа огромните, милионски долгови во евра што ни ги остави вашата криминална врхушка на чело со поранешниот градоначалник против кој има кривична постапка.

Додека бевте на власт ниту помислувавте на граѓаните, ниту градевте, туку повеќе мислевте на себе и крадевте. За среќа на граѓаните, тоа време помина, но нема да ви биде заборавено, па секој ќе ја носи одговорноста за сопствените постапки и злодела.

Сето друго што го презентиравте на прес конференцијата во обид е набројување на вашите замислени, но неостварени желби што не заслужуваат посериозна анализа и коментар, стои во писмениот допис од ОО СДСМ - Кочани како одговор на прес конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ - Кочани.

 

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

3°C

Кочани

Заоблачено
Влажност на воздухот: 87%
Ветер: North при 0 kmh
Недела1°C/6°C
Понеделник2°C/6°C
Вторник-3°C/4°C
Среда-3°C/4°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 78 гости и нема членови


web counterqr code
X

Right Click

No right click