Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

darko radeski114.02.2018  Дарко Радески е новиот претседател на ОО на СДСМ во Кочани. По професија e правник, а работи во сопствената адвокатска канцеларија.

Во партијата е активен подолг период, при што беше член на извршниот одбор, а на претходните избори ја извршуваше функцијата шеф на изборниот штаб на партијата во Кочани.

Во телефонскиот разговор за Канал 8, Радески кратко потврди дека веќе го добил решението од партиската централа во Скопје, со што и официјално му тече мандатот на претседателското столче во партијата на власт. Засега нема други промени во раковдоните функции на општинскиот огранок на СДСМ, но се очекува наскоро да се одржи работен состанок на кој ќе се изберат нови членови на партиските тела.

За тогаш тој најави дека официјално ќе ги соопшти и своите планови за работењето на општинската организација, како и за спроведувањето на целите на партијата зацртани во нејзината програма.

Радески доаѓа на местото на досегашниот претседател Сашко Костов, кој на функцијата беше назначен во август 2013 година, а во меѓувреме стана пратеник во македонското Собрание.

Т. Ајтовски

 

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 64 гости и нема членови


web counterqr code