Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

teranci05.03.2018  Семејна расправија во Теранци во неделата доцна навечер завршила со насилство и едно повредено лице.

Според официјалното известување од Секторот за внатрешни работи во случајот биле инволвирани татко и син, при што помладиот се здобил со тешки телесни повреди, па бил пренесен во Општата болница во Кочани. Полицијата направила увид на местото на настанот, по што излезе со деталите.

- Околу 23.20 часот во семејниот дом во село Теранцидошло до распаравија и физичка пресметка помеѓу 75-годишен и неговиот 38-годишен син. Во пресметката, таткото со нож му нанел две убодни рани на синот. Од страна на лекар констатирани се тешки телесни повреди и бил задржан на понатамошно лекување во болницата, рече Гордана Панајотова, портпарол на СВР – Штип.

По пријавувањето на настанот таткото бил приведен во Полициската станица во Кочани, по што се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Од Полицијата исто така известија дека во саботата претпладне на улица во селото Горни Подлог сс случила сообраќајна несреќа во која потешко повреден е еден пешак. Патничко возило „опел астра“ со штипски регистарски ознаки, управувано од 34-годишниот И.С. од Мојанци, удрило во пешакот 27-гподишниот Д.Д. од Крива Паланка кој се движел по улицата. Од ударот тој се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во Општата болница во Кочани бил префрлен во болницата во Штип. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица - Кочани.

 

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 120 гости и нема членови


web counterqr code