X

Right Click

No right click

Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

krvodaruvanje policija05.03.2018  Од година во година се поголема заинтересираност од страна на полициските службеници да бидат хумани и да даруваат крв.

Крводарителска акција спроведе полицијата од Кочани во соработка со Општинската организација на Црвен крст - Кочани и Институтот за трансфузиона медицина од Штип.

Оваа е прва од планираните три крводарителски акции согласно годишниот план и програма за оваа година. Полициските службеници ја покажаа својата хуманост, акцијата помина успешно. Дарувани околу 25 единици крв.

- Со големо задоволство можам да истакнам дека од година во година се повеќе се зголемува бројот на полициски службеници, посебно младите, кои што сакаат да даруваат крв. Еве и денеска имаме успешно спроведена крводарителска акција во која крв даруваа 25 службеници, рече Санде Спиров, полициски службеник во ПС - Кочани.

Кочанската полициска станица годишно реализира три крводарителски акции. Втората ќе биде спроведена во месец јуни, а третата и последна за оваа година ќе биде спроведена во ноември.

Т. Велкова

 

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

0°C

Кочани

Умерено облачно
Влажност на воздухот: 75%
Ветер: NW при 4 kmh
Четврток-4°C/4°C
Петок-2°C/4°C
Сабота-1°C/6°C
Недела0°C/8°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 79 гости и нема членови


web counterqr code
X

Right Click

No right click